Bild från Bildbyrån

Bettat alla vet sitter

BLGM

Vad betyder det undrar ni, är det en bdsm-term för när båda får komma? Ja.

Jag vet inte om Sverige lyckas vinna, jag vet inte ens om jag någonsin satt ett enda speltips här någonsin. Jag kollar mer på porr än fotboll. Men en sak vet jag. Sverige släpper alltid in mål. Men med en trebackslinje som inte gör som Seb säger, som står högre än Reinfeldts hårfäste & som får sina taktiska instruktioner på danska är det kanske inte så konstigt.

Skämt åt sido, skoja bara, här kommer ett till skämt: Robin Olsen slutar i landslaget pga att han petas av en bättre målvakt. Ba dum tss.
Så absolut, nu kanske vi inte släpper in badrumstvålar, men vi kommer släppa in, för vi måste gå fram & det öppnar upp bakåt. Nej, jag kommer inte göra någon BDSM-liknelse där. Jag vill ju ha kvar det här lågavlönade skribentjobbet, där jag ger tips som aldrig sitter.

Men gör bara Gyököres, Isak, Ayari, Elanga eller någon annan mål, så kommer mitt Båda Lagen Gör Mål-spel sitta.

För Sverige har nämligen bara hållit nollan i 5 av de 17 landskamperna under Tomasson. Och det var mot Azerbaijan, Ungern, Albanien & Estland x2, så jag tror verkligen inte att man kommer göra det nu.

Mitt speltips: Båda lagen får sina klackar att komma (jag kommer stå i den gula, redo i alla fall), någon gång under matchen till 1.70 gånger pengarna.

//Viktor Klemming
Proletärskribent, Pornhub Premium konsument, Svensk klackmedlem & Poddare: Fotbollsveckan